Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Szybkie rady co do remontowania domu

Remont to dla większości z nas przykra konieczność. Która jest czasochłonna i do tego sporo kosztuje. Możemy go przeprowadzić samemu – wtedy będzie zdecydowanie taniej. Jednak aby to zrobić, trzeba wiedzieć co robić. W tej serii wpisów, nie będziemy się rozwodzić nad detalami – będziemy udzielać szybkich i prostych rad. Zapraszamy.

1. Naprawianie wyłamanych zawiasów puszkowych Gdy się to przytrafi, wcale nie musimy od razu wyrzucać starego, dobrego jeszcze mebla. Za pomocą dwuskładnikowego kitu do zaprawek w drewnie można trwale wkleić nawet duże zawiasy. Po zmieszaniu dwóch komponentów kit trzeba szybko nakładać, ponieważ masa błyskawicznie twardnieje.

2. Naprawianie emalii Wszystko jedno, czy ubytki powstały w wannie, brodziku lub zlewozmywaku. Można je szybko usunąć za pomocą emalii zaprawkowej (np. Ceramics firmy Champion Color za ok. 3,5 zł).

3. Do wanien akrylowych Niewielkie uszkodzenia w powłokach akrylowych można usunąć za pomocą zestawu polerskiego, np. firmy Sanitec Koło. Zestaw zawiera papier do szlifowania

4. Czysta toaleta W przypadku osadów wapiennych w muszli należy najpierw usunąć ich źródło. W zbiorniku spłuczki trzeba usunąć brązowe osady, wlewając do środka ocet i dopełniając wodą. Po upływie nocy spłuczkę dwu- -trzykrotnie opróżniamy.

5. Gipsowanie Tężenie gipsu można znacznie opóźnić, dodając do niego tynk o wysokiej przyczepności (np. Rotband-Haftputz firmy Knauf) i piasek kwarcowy (materiały mieszamy na sucho). Nałożony na ścianę gips przed malowaniem powinien dobrze wyschnąć (min. 2–3 godz.).

6. Nierdzewne Jeśli śruby mocujące muszlę WC nie są nierdzewne, pomoże im warstwa bezbarwnego lakieru do paznokci. Lakier nie tylko chroni przed rdzą, lecz także nie pozwala się śrubom samoczynnie odkręcać.

7. Błyszcząca armatura Osady wapienne można dokładnie usunąć z metalowych powierzchni armatury, bez drapania podłoża, wełną stalową o gradacji 00. na mokro o różnej ziarnistości, pastę szlifierską i specjalną tkaninę do polerowania. Cena ok. 50 zł.

 

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *