Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Sporządzanie ekspertyz budowlano-konkstrukcyjnych

Sporządzanie ekspertyz budowlano-konkstrukcyjnych ma na celu ocenienie stanu technicznego budynku. Czasem występuje pod nazwą ekspertyzy technicznej. Jest to nic innego jak ocena stanu budynku, która jest wystawiana na podstawie oględzin na podstawie wszystkich dostępnych dokumentów projektowych. Sporządzanie ekspertyz budowlano- konstrukcyjnych polega na ocenie, która bierze pod uwagę najważniejsze wyliczenia wytrzymałości fundamentów budowli. Oprócz tego trzeba również ocenić stan ścian, stropów czy też elewacji.

Sporzadzanie_ekspertyz_budowlano_konkstrukcyjnych

Ekspertyza budowlano-konstrukcyjna charakteryzuje się tym, że jest ona przeważnie dokumentem obszernym. Występują w niej opinie wydane przez eksperta reprezentującego daną instytucję oraz obiektywne badania dotyczące materiałów i pomiarów. Opinia eksperta poprzez zaprezentowanie odpowiednich pomiarów oraz liczb jest wtedy znacznie bardziej wiarygodna. Każda ekspertyza jest indywidualna. Pierwszą czynnością, jaką się wykonuje przeważnie jest przeprowadzenie wizji lokalnej. Wtedy specjalista ocenia czy potrzebna jest specjalistyczna ekspertyza czy też wystarczy jedynie opinia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *