Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Remont na szybko – ostatni wpis

To ostatni wpis z cyklu „remont na szybko”. Owszem, wpisy tego typu cieszą się u Państwa niemałą popularnością, niemniej jednak na dobrą sprawę nie pasują one do profilu naszego portalu. Większość artykułów na naszej stronie w bardziej wyczerpujący sposób opisuje różne zagadnienia i postanowiliśmy się takiej właśnie formy trzymać. Na pożegnanie, kilka cenny rad:

1. Kluski w farbie To się zdarza i może być denerwujące, ale nie trzeba od razu wyrzucać całego pojemnika. By farba nadawała się do użycia, wystarczy przecedzić przez naciągniętą pończochę zawartość puszki do drugiego, czystego naczynia.

2. Prace z lakierem ze spreju Dla uzyskania idealnie pomalowanej powierzchni farbę natryskuje się najpierw ruchami pionowymi, a potem poziomymi. Należy przy tym kierować dyszę także poza krawędzie malowanej powierzchni, aby nie powstały zgrubienia nakładanej farby.

3. Malowanie pędzlem Również w tym przypadku można uzyskać perfekcyjną powierzchnię. W tym celu najpierw nakładamy farbę ruchami na ukos, a potem w poprzek malowanej powierzchni.

4. Malowanie okien Najpierw długim pociągnięciem pędzla nakładamy grubą warstwę farby na listwę przy szybie. Następnie obrotowymi ruchami równomiernie ją rozprowadzamy, dzięki czemu nie jest spychana, jak w przypadku długich pociągnięć pędzlem.

5. Fachowe malowanie okien ze szczeblinami Jeśli będziemy malować elementy okna w odpowiedniej kolejności, na pomalowanych powierzchniach nie będzie zacieków, dotyczy to szczególnie okien ze szczeblinami. Zasadniczo należy malować od środka na zewnątrz. Najpierw maluje się pionowe, a potem poziome szczebliny , elementy skrzydeł okiennych, a na końcu ramy

 

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *