Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Okna antywłamaniowe – czym sie uzupełnić?

Okno antywłamaniowe to bezsprzecznie pierwsza linia ochrony przed wtargnięciem nieproszonych osób do naszego domostwa. Można je wspomóc odpowiedniej klasy roletą. Jednak niezależnie od ilości zainwestowanej gotówki – nie ma możliwości, by były wystarczającą ochroną przed włamywaczami.
Szczególnie jeśli nie skorzystamy z usług specjalistycznej firmy przy montażu tych że zabezpieczeń –  okno tego typu, czy też roleta, musi być dobrze wpasowane w konstrukcję budynku – w przeciwnym wypadku jego słabe punkty zostaną zauważone i skrzętnie wykorzystane przez złodzieja. Gdy zdecydujemy się na użycie odpowiednich, certyfikowanych drzwi, okien i rolet, musimy pamiętać, że nawet najlepsze z nich nie powstrzymają zdeterminowanego i doświadczonego przestępcy w nieskończoność. Prawdę powiedziawszy – mamy to napisane w certyfikacie. Szacuje się że połączenie wysokiej klasy rolety i okna antywłamaniowego jest w stanie powstrzymać złodzieja przez około 40 minut. Jest to czas który jest niemal bez znaczenia, gdyż  szansa że zareagują sąsiedzi, jest z reguły dość niska. Tutaj z pomocą wkracza system alarmowy, szczególnie jeżeli znajduje się pod kuratelą firmy ochroniarskiej. Im bliżej bazy takiej firmy się znajdujemy, tym lepiej. Jeżeli mieszkamy na prowincji, takie rozwiązanie może wręcz mijać się z celem.  Pozostaje nam wtedy zdać się na policję. Ale jak możemy pomóc tej słynącej z kompetencji służbie mundurowej? Montując własny system monitoringowy. Zestawy kamer internetowych zasilanych przez kabel sieciowy są tanie, oferują wysoką jakość w rozsądnej cenie (obraz HD  bądź FullHD). Posiadają czujniki ruchu, możliwość pracy w podczerwieni i aplikacje wysyłające szyfrowany obraz do internetu, abyśmy mogli oglądać go dzięki odpowiedniej aplikacji. Jak widać, są to urządzenia kompleksowe i pozwalające świetnie wesprzeć resztę zabezpieczeń domowych.
poweswitz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *