Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Minimalistyczny wystrój łazienki

Jeżeli posiadamy łazienkę o dużej powierzchni możemy zastosować przy jej aranżacji minimalistyczny styl. Projektowanie wnętrz o takim charakterze cechuje zasada im mniej tym lepiej. Wnętrza minimalistyczne cechuje niesamowity umiar przyrównywany wręcz do ascezy. Wykorzystując meble łazienkowe o wyjątkowo prostych kształtach bez żadnych elementów ozdobnych możemy uzyskać oczekiwany efekt.

Aby uzyskać minimalizm w łazience, aranżując ją należy wprowadzić przedmioty przede wszystkim wykonane za szkła i metalu o charakterystycznej błyszczącej powierzchni. Rynek oferuje mnóstwo mebli łazienkowych wykonanych właśnie przy użyciu tych materiałów. Łatwo znaleźć szklane półki bez żadnych elementów ozdobnych oraz szklane regaliki, które będą idealnie odpowiadały minimalistycznemu charakterowi łazienki. Jeżeli chodzi o wykorzystywanie przedmiotów wykonanych z metalu, to przede wszystkim należy użyć przy aranżacji, metalowych wieszaków do ręczników i różnych stojaków służących na przykład do utrzymywania rolek papieru toaletowego. Idealnie nadają się do wnętrz minimalistycznych akcesoria ze stali nierdzewnej, które dzięki wykorzystaniu właściwości stali nierdzewnej, będą spełniać swe zadanie w wilgotnym pomieszczeniu jakim jest łazienka. Armatura, również powinna być błyszcząca o bardzo prostej formie. Przedmioty do codziennego użytku powinny być mało widoczne a na wierzchu pojawiać się tylko niezbędne.

minimalistyczna-lazienka

Wnętrza minimalistyczne cechuje zazwyczaj zastosowanie jednego podstawowego koloru. Dobierając kolor płytek ceramicznych warto zwrócić uwagę, by zgrywała się z zastosowanymi we wnętrzu przedmiotami ze szkła i metalu. Odważne osoby mogą wykorzystać jedną podstawową intensywną barwę taką jak czerwień lub granat, ważne jest jedynie by współgrała ze szklanymi i metalowymi akcesoriami łazienkowymi.

Urządzenie łazienki w charakterze minimalistycznym stwarza aurę ascetyczności, wyciszenia i prostoty, którego główną zasadą wywodzącą się z Japonii jest uzyskanie efektu spokoju i perfekcji. Odpowiedni charakter można uzyskać dodając lustro do łazienki w dobranym tonie. Charakter pomieszczenia jakim jest łazienka idealnie pasuje do minimalistycznych zasad. W tak urządzonej łazience na pewno odzyskamy spokój i wyciszenie podczas kąpieli i oddawania się relaksowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *