Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Malowanie ścian – podstawowe informacje dla każdego

Kiedy przychodzi czas remontowania domu i wymieniania wielu rzeczy musimy też pomyśleć o tym, że przyjdzie czas na malowanie ścian i w każdym pokoju musi być dobrana odpowiednia barwa do mebli firanek i innych rzecz, ponieważ nie będzie wyglądało dobrze, gdy dobierzemy kolory robiąc cyrk z pokoju czy dziwaczne pomieszczenie.

paint-people-1434472-mPokój dziecięcy powinien być w ciepłych barwach, ponieważ nie pomalujemy dziecku pokoju na poważną zieleń czy bardzo ciemny granat, ponieważ to zaburzy jego dziecięcą wyobraźnię. Pomieszczenia biurowego nie należy malować w rozpraszających kolorach taki jak ognisty pomarańcz czy czerwień. Takie pomieszczenie należy raczej pomalować na spokojną zieleń czy jasny niebieski.

Pokój, w którym pracujemy musi być przyjemny, ponieważ to jeden z obiektów, w którym najczęściej przebywamy. Oczywiście najważniejszą rolę zwykle odgrywają meble i to w oparciu o nie wybieramy kolor farby na jako pomalujemy ściany w danym pomieszczeniu. Miejsce takie jak spiżarnia czy pokój gospodarczy wystarczy pomalować na biało.

One Response to Malowanie ścian – podstawowe informacje dla każdego

  1. Darek napisał(a):

    Jaki kolor wybrać do pokoju dziecięcego – chciałbym by kolor ścian był w kolorach ciepłyuch, ale nie mam sprecyzowanej barwy – moze coś mi doradzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *