Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Malowanie konstrukcji stalowych

Malowanie konstrukcji stalowych postępuje znacznie lepiej, jeżeli dojdzie do prawidłowego przygotowania powierzchni. Przygotowanie wpływa znacząco na jakość i trwałość pokryć antykorozyjnych. Specjaliści uważają, że malowanie konstrukcji stalowych ma sens jedynie wtedy, jeżeli podkład jest wzorowy. Jeżeli tak nie będzie nawet najlepsze lakiery będą dla nas bezużyteczne. Podstawowych etapów malowania jest kilka. Jednym z nich jest gruntowanie.

Malowanie konstrukcji stalowych

Dobrze wykonane gruntowanie ma na celu wzmocnienie czynnika ochronnego, jakie niesie ze sobą malowanie. Innym elementem malowania jest malowanie nawierzchniowe, które ma za zadanie chronienie warstwy farby gruntowej przed działaniem niebezpiecznych czynników zewnętrznych takich jak działanie warunków atmosferycznych, które nie zawsze są przyjemne. Malowanie nawierzchniowe polega na nakładaniu dwóch lub nawet więcej warstw. Ich ilość oraz grubość warstw jest uzależniona od środowiska, w jakim będzie się znajdować konstrukcja stalowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *