Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Kolejna porcja rad remontowych

Poprzedni wpis cieszył się bardzo zaskakującą popularnością. W takim wypadku, postanowiliśmy pociągnąć ten pomysł nieco dłużej i zamieścić więcej krótkich acz treściwych rad remontowych. Zapraszamy do lektury.

1. Odnawianie wanny Wannę emaliowaną możemy odświeżyć białym lakierem o wysokim połysku w spreju (np. Ceramics spray firmy Champion Color za ok. 12 zł). Po lakierowaniu wanna wygląda jak nowa, a jej świeża powierzchnia jest prawie tak samo odporna na ścieranie.

2. Usuwanie lustra Na kawałku nici dentystycznej zawiązujemy kilka węzłów. Tak wykonaną „piłą linową” można oddzielić od ściany naklejone lustro, bez chwytania za młotek i dłuto.

3. Poprawne układanie wykładzin Przygotowujemy dokładny szkic pomieszczeń ze wszystkimi wymiarami. Zaznaczamy okna i ewentualnie kierunek padania światła, który może mieć wpływ na kierunek układu niektórych wykładzin, ponieważ ich szwy muszą zawsze układać się równolegle do światła. W ogólnym zapotrzebowaniu na materiał trzeba uwzględnić naddatki okładziny na wnęki i drzwi.

4. Wykładzina w wykładzinie Wykładziny dywanowe szybko się brudzą w pobliżu drzwi wejściowych. Jest na to prosty sposób: za pomocą samodzielnie wykonanego szablonu wycinamy zabrudzony fragment wykładziny i w jego miejscu osadzamy nowy, który w razie potrzeby równie szybko wymienimy na kolejny.

5. Rozwijanie wykładziny Rozpoczynamy od narożnika, w którym ściany stykają się pod kątem prostym. Zwiniętą wykładzinę dociągamy do odpowiedniej pozycji rękami i nogą.

6. Przycinanie wykładziny dywanowej Będzie mniej męczące, jeśli użyjemy specjalnego noża z nieruchomym ostrzem krążkowym (Nóż 45-C firmy Olfa). Ma wygodny uchwyt i pozwala na cięcie wykładziny bez ryzyka uszkodzenia podłoża.

7. Wykładzina w łatki Wypalone dziury i inne niewielkie uszkodzenia w wykładzinie mogą stać się okazją do wykonania oryginalnej dekoracji. Kawałek wykładziny w innym kolorze podkładamy pod naszą okładzinę i jednym cięciem przez obie warstwy wykonujemy kwadratowe wstawki.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *