Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Jak sprawnie wstawić nowe okno cz2

Jest to kontynuacja pierwszej części artykułu, który w prosty sposób opisuje jak samemu sprawnie wstawić nowe okno. Zapraszamy do lektury, oraz komentowania jak poszła wam wymiana.

Etap 5. Montaż mechaniczny.

Jeśli montaż odbywa się za pomocą kotw, musimy zapamiętać jedną ważną rzecz. Każdą kotwę przykręcamy do muru dwoma kołkami rozporowymi lub też specjalnymi śrubami załączonymi do okna. Natomiast w przypadku, gdy montujemy okno z wykorzystaniem dybli lub śrub samowiercących, musimy pamiętać o tym aby uszczelnić otwory w dolnym elemencie ramy okiennej.

Etap 6. Zwilżenie muru.

W kolejnym etapie wstawiania okna musimy zwilżyć mur wodą. Robimy to przed nałożeniem pianki montażowej, która twardnieje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Mur zwilżyć jest najlepiej spryskiwaczem do szyb lub innym wykorzystywanym przez nas w domu lub ogrodzie.

Kolejne 3 etapy za nami i kolejne podsumowanie:

32846 mswno_montaz_okna_kroki2

Etap 7. Nakładanie pianki montażowej.

Zabieramy się za wypełnianie pianką montażową. Wypełniamy nią najpierw przestrzeń miedzy ościeżnicą a murem. Piankę nakładamy od dołu do góry, prowadząc pistolet lekko zygzakowatym ruchem. Gdy pianka zaschnie można nadmiar wystający poza ramę odciąć nożem, uważając przy tym by nie uszkodzić lub porysować ramy.

Etap 8. Przyklejanie taśmy paroszczelnej.

Drugi koniec, przyklejonej podczas przygotowywania okna do montażu, taśmy paroszczelnej należy przymocować do muru tak, aby zasłoniła ona piankę montażową. Zapobiegnie to w pewnym stopniu przedostawaniu się wilgoci z pomieszczenia w spoinę, zagrzybieniu ściany czy też zawilgoceniu.

Etap 9. Zawieszenie skrzydeł.

Ostatni etap to montaż skrzydeł naszego okna. Do wcześniej przygotowanej  w ośmiu etapach ramy mocujemy skrzydła, sprawdzamy funkcjonowanie oraz regulujemy w razie jakichkolwiek niedogodności. Jeśli regulację podczas montażu wykonaliśmy przez przedystansowanie szyby, wtedy okucia pozostaną w położeniu fabrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas wieloletniej eksploatacji okna do naszej dyspozycji pozostanie caluśki zakres regulacji okuć.

Nasze okno znajduje się już w miejscu gdzie powinno. Teraz musimy o nie troszkę zadbać. Dobrze jest umyć okno po montażu, aby nie było na nim widać smug lub odbitych palców. Pamiętajmy aby przynajmniej raz na 3-4 miesiące myć okna w naszym domu, aby każdy kto do niego wejdzie mógł cieszyć się z promieni słonecznych, które przez nie padają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *