Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Jak przygotować pokój dla seniora

Ludzie starsi mają już swoje przyzwyczajenia i bardzo niechętnie zmieniają miejsce pobytu. Może się jednak zdarzyć, że ze względów zdrowotnych będą musieli się wprowadzić do naszego mieszkania. Będziemy musieli im stworzyć miejsce, w którym czuliby się bezpieczni, spokojni i zadowoleni.

Pokój dla seniora najlepiej przygotować w miejscu najbardziej spokojnym. Kiedy mamy własny dom, takie pomieszczenie powinno być na parterze, najlepiej z wyjściem na ogród. W kwestii urządzenia pokoju dajmy wolna rękę ich mieszkańcom. Niech mają poczucie, że to ich pokój, ich miejsce na ziemi. Pamiętajmy, że nasze gusty różnią się zapewne od gustów naszych rodziców. Tak jednak jak pozwalamy urządzać pokój nastolatkom, pozwólmy i seniorom.

mieszkanie dla seniora

Jeśli to jednak my kupujemy meble, pamiętajmy by były drewniane, zbliżone do tych, które mieli rodzice we własnym domu. Zwróćmy uwagę na wygodne łóżko, fotel do czytania z podnóżkiem, stoliczek, miejsce na telewizor. Pamiętajmy, że starsi lubią otaczać się pamiątkami z dawnych lat. Przygotujmy na te pamiątki odpowiednią ilość półek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *