Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Jak poprawić wentylację w domu?

W ramach poprawy warunków wykonywania pracy i studiowania dla osób spędzających czas w danym pomieszczeniu możemy rozpatrzyć temat zamontowania przyrządu zapewniającego stały dopływ czystego powietrza. Nawiewnik spełnia tę zadanie bardzo dobrze. To urządzenie, które funkcjonuje jedynie z skutecznym systemem wentylacyjnym. Zapewnia niewyczuwalny dopływ świeżego powietrza, za sprawą tego w okresie jesienno-zimowym okna nie muszą być otwierane, marnując przy tym cenne ciepło.

W punktach wykorzystywanych w celach gospodarczych i mieszkaniach bardzo ważne jest zdobycie właściwej wilgotności oraz napływu czystego powietrza. Taką funkcję wypełniają nawietrzaki, które montowane są nad lub obok okien gwarantują odpowiednią wentylację pokoju. Najczęściej są one zaopatrzone w system labiryntów wyciszających hałas z dworu oraz osłonkę, chroniącą przed różnymi opadami atmosferycznymi. Nawietrzaki zbudowane są z blachy ocynkowanej lub chromoniklowej.

Współczesne podejścia w budownictwie umożliwiają zainstalowanie systemu wentylacyjnego, dostosowanego do własnych preferencji. Z pomocą specjalnych urządzeń takich jak rekuperatory możemy uzyskać idealny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Ich zastosowanie umożliwi też znacznie zmniejszyć stratę ciepła, które jest wydmuchiwane na zewnątrz. Nieustający przepływ świeżego powietrza korzystanie wpłynie na nasz humor i koncentrację.

Stosowna wentylacja budynku nie tylko zapewnia regularny dopływ wolnego od zanieczyszczeń powietrza, ale może również zmniejszać straty ciepła. Idealnym urządzeniem wypełniającym obie te role jest rekuperator. Składa się on z dwóch wentylatorów, których zadaniem jest nawiew i wywiew powietrza z pokoju. Co więcej możliwe jest odzyskanie ciepła z wydmuchiwanego powietrza, co może ograniczyć nasze rachunki za energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *