Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Funkcjonalność w domu

Istotnym jest, by dom czy mieszkanie było funkcjonalne. Aby tak się stało, niezbędny będzie dobrze przemyślany i wykonany projekt – bez nie go możemy zapomnieć o wygodzie użytkowania naszego domu czy też mieszkania. Co za tym idzie, architekt wnętrz będzie bardzo pomocną osobą, gdy przyjdzie nam aranżować wnętrze. Dobrze będzie zaopatrzyć się w odpowiednią sumę gotówki, gdy będziemy chcieli skorzystać z jego usług. Projekt wszak nie jest tani, jednak prawdziwe koszty, to rzecz jasna koszta materiałów potrzebnych do jego realizacji.

projektowanie2-300x199Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych zakładają przeznaczenie parterowej części budynku na strefę dzienną. Mają się w niej znaleźć kuchnia, pokój dzienny, jadalnia, mniejsza łazienka. W niektórych projektach pojawia się jeszcze miejsce na pomieszczenie gospodarcze, takie jak pralnia czy domowe biuro. Otwarta kuchnia jest dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki otwarciu przestrzeni ma się możliwość dowolnego ustawienia mebli. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup kuchni w zabudowie, dzięki czemu będzie się ona naprawdę pięknie prezentowała. Wspaniałym uzupełnieniem domowej kuchni Białystok jest wyspa kuchenna lub półwysep. Nad wyspą może być umieszczony pochłaniacz lub okap kuchenny a na samym blacie szafki wyspy zostanie umieszczona kuchenka elektryczna lub gazowa. Ponadto wyspa w kuchni może być przeznaczona na blat roboczy, na którym będzie można przygotować posiłki.

W dobrze przemyślanym i dobrze przygotowanym projekcie powinna się znaleźć jadalnia. Wyeksponowanie w domu miejsca, przy którym będzie można swobodnie zjeść posiłek i przyjmować gości jest bardzo ważne. Dalej na otwartej przestrzeni parterowej części budynku będzie się znajdował salon z miejscem do oglądania telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *