Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Epoksydowe kleje montażowe

Do grupy klejów przemysłowych należą epoksydowe, kleje o szerokim zastosowaniu, sprawdzające się jednak najlepiej przy metalach. Produkty tego typu składają się przeważnie z dwóch składników: żywicy epoksydowej, oraz utwardzacza.

Ważne przy używaniu tych klejów jest zachowanie odpowiedniej proporcji obydwu składników, w przeciwnym wypadku może okazać się, że klej nie zostanie w pełni utwardzony, lub zakładany efekt nie będzie osiągnięty.

Kleje epoksydowe sprzedawane są w bardzo wielu formach, jak już wcześniej wspomnieliśmy są one głównie dwu składnikowe. Poza tym możemy znaleźć kleje płynne, lub mające formę spływającej pasty, istotne jest to, że mogą one być nie tylko jednolite, ale również wypełnione, np. proszkami metali lub włóknem szklanym. Rzecz jasna różne rodzaje klejów epoksydowych mają różny czas utwardzania.

Kleje epoksydowe doskonale sprawdzają się jako wypełniacze pękniętych metalowych elementów, takich jak pęknięte obudowy, zużyte rowki klinowe w wałach i kołnierzach, zużyte wały cylindryczne. Epoksydów można używać zarówno do wielkich jak o małych elementów.

Możemy użyć opisywanych przez nas klei do montażu mebli do ścian, bądź elementów do metalowych mebli. W zasadzie w przypadku klei epoksydowych, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

A do czego Państwo używają klejów epoksydowych? Jakie są państwa doświadczenia z tymi produktami? A może Macie jakieś ulubione kleje tego typu? Zachęcamy do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *