Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Drzwi wejściowe – wymiana

Drzwi zewnętrzne zamykają się przed intruzami, a otwierają przed gośćmi. Zapewniają również poczucie bezpieczeństwa domownikom oraz zabezpieczają pomieszczenie przed utratą ciepła. Wyłącznie solidne i fachowe zamontowanie drzwi gwarantuje ich 100% funkcjonalność. Dzięki temu artykułowi poznasz tajniki prawidłowego montażu oraz oprawienia drzwi wejściowych.

Chcesz być w swoim domu bezpieczny i posiadać komfort akustyczny i cieplny? Odpowiednio zamontuj swoje drzwi wejściowe. Montaż nie jest skomplikowany. Ważne jest natomiast to, żeby poszczególne czynności były wykonane w sposób staranny, przy czym należy uwzględnić wskazówki oraz instrukcję producenta drzwi wejściowych. Jeśli coś pójdzie nie tak możemy spowodować powstanie mostków termicznych lub sprawić, że drzwi nie będą się otwierały i zamykały tak jak powinny. Najlepiej takie prace zlecić ekipie montażowej producenta, albowiem decydując się na samodzielne wstawianie drzwi musimy liczyć się z utratą gwarancji.

Spójrzmy na poniższy obrazek, który przedstawia nam różne rodzaje drzwi. Zanim zaczniemy cokolwiek robić musimy wybrać odpowiedni towar. Najlepiej by drzwi były solidne i posiadały zamki antywłamaniowe. Istnieją też rodzaje drzwi, do których nie można dorobić klucza. Klucz do takich drzwi można uzyskać jedynie u producenta, dlatego w razie zgubienia kluczy warto mieć dowód zakupu.

DRZWI_WEJSCIOWE_ZEWNETRZNE_008

Ważne przy montowaniu jest przestrzeganie pewnych zasad. Ważne jest ich prawidłowe rozmieszczenie w ścianie. W głównej mierze jest to zależne od rodzaju ściany (materiału z jakiego została zbudowana). W różnym miejscu ościeżnica będzie osadzona w ścianie jedno-, dwu- , a w jeszcze innym w trójwarstwowej. Każda ściana wewnątrz ma odmienny rozkład temperatury. Oś symetrii przekroju ościeżnicy powinna przebiegać tam, gdzie przy temperaturze -15 stopni na zewnątrz w ścianie panuje wówczas temperatura 0 stopni. Tym sposobem możemy uniknąć przemarzania na stykach ościeżnicy z murem. Jest to bardzo istotna rzecz. Oto wytyczne osadzenia drzwi w ścianie:

1. Ściana jednowarstwowa – ościeżnica osadzona w połowie grubości muru.

2. Ściana dwuwarstwowa -ościeżnica powinna być osadzona jak najbliżej zewnętrznej krawędzi- zewnętrzna powierzchnia ościeżnicy musi znajdować się na granicy warstwy nośnej ściany i ocieplenia.

3. Ściana trójwarstwowa – ościeżnica umiejscowiona w warstwie izolacji termicznej.

Ważne jest też, aby sprawdzić czy w ścianie znajdują się kotwy, które będą trwale połączone z ościeżnicą. Wbudowuje się je w trakcie budowy domu. Najczęściej jednak ościeżnica mocowana jest na dyblach w gotowych już budynkach mieszkalnych.

Pamiętajmy o tym aby nasze drzwi wejściowe nie przepuszczały powietrza z zewnątrz. Zimą może to być uciążliwe. Postarajmy się odpowiednio uszczelnić ościeżnicę. Trzymając się tych kilku zasad montaż drzwi przestaje się wydawać aż tak straszny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *