Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Dom drewniany

Z pewnością osoby zainteresowane kupnem lub budową domu zastanawiają się nad jego modelem oraz techniką budownictwa. Zasadniczo wielu z nas nie miałoby tego dylematu, gdyby nie fakt, że na świecie – także i w Polsce – coraz częściej wybiera się budownictwo drewniane. Dla jednych może być to nie lada zaskoczeniem ponieważ drewno uważane jest przez nich za niedostatecznie trwały materiał budowlany. Na szczęście rzeczywistość pokazuje, że drewno może być równie mocne – o ile nie mocniejsze – niż budowla murowana, która też wymaga częstych renowacji – nie jest tajemnicą, że każda budowla wymaga od czasu do czasu przeprowadzenia remontu.

Budownictwo budowlane przeżywa prawdziwy rozkwit w Europie – narody Skandynawskie, Kanada czy Stany Zjednoczone już od dawna lubują się w tego rodzaju konstrukcjach. W Polsce jest to dalej dość egzotyczna technika budowy, jednak można zauważyć coraz częstsze zainteresowanie ze strony naszych rodaków. Co jest powodem kuszenia? Z pewnością największą zaletą tego rodzaju budownictwa jest niewielki koszt budowy – drewno jest z reguły tanim materiałem. Dom drewniany jesteśmy w stanie wybudować nawet o jedną trzecią ceny mniej niż dom tradycyjny – murowany. Z pewnością jest to wspaniała wiadomość dla osób, które muszą wziąć kredyt pod planowaną budowę – blisko ponad 90 procent inwestycji wykonywanych jest poprzez kredyt.

Możliwość spłacania mniejszych rat w mniejszym odstępie czasu jest z pewnością bardzo korzystna. Nie zmienia to jednak faktu, że budownictwo drewniane posiada także inne, dość zasadnicze zalety o których warto co nieco więcej wiedzieć. Jedną z takich zalet jest bez wątpienie oszczędność wynikła z ogrzewania. Drewno być może i nie trzyma zbyt długo ciepła, ale za to ulega szybkiemu ogrzaniu, dzięki czemu opłaty za zimę będą jeszcze mniejsze. Ponadto dobrze wykorzystane drewno może stworzyć w domu odpowiedni klimat, który przyczynia się nie tylko do komfortu jego domowników, ale także do ich zdrowia.

Co jednak potrzebne jest by rozpocząć budowę domu drewnianego? Ogólnie rzecz biorąc potrzebna jest gotówka, dobry projekt i ekipa wykonująca nasze zlecenie. O ile w przypadku gotówki może poświadczyć za nas bank, to w przypadku dobrze wykonanego projektu czy współpracy z nieskalana ekipą może być już nie lada problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *