Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Bezpieczne klatki schodowe

 Ważnym elementem każdego bloku jest klatka schodowa. To dzięki  niej mieszkańcy mogą dostać się do swoich mieszkań, kiedy windy nie działają. To ona jest drogą ewakuacyjną, kiedy mieszkańcom bloku zagraża niebezpieczeństwo. Dlatego powinna ona być szeroka, a stopnie nie mogą być zbyt strome. Tylko takie Schody zapewnią właściwą ewakuację w czasie pożaru czy ulatniania się gazu.       Klatki schodowe powinny być zawsze czyste. Nie powinny się na nich również znajdować rowery czy inne rzeczy, które mogłyby utrudnić ewakuację. W starych, zabytkowych kamienicach strome stopnie są tym, co utrudnia osobom bezpieczne opuszczenie budynku. Niestety nie zawsze właściciele, w czasie remontu wymieniają stopnie na niższe. Przeważnie je odnawiają, ale pozostają one tak samo strome, jak były wcześniej.

klatki_schodowe

    Klatki schodowe w blokach powinny być wykonane z materiałów, które bardzo trudno ulegają zniszczeniu. Okna, które można bez problemu otworzyć, ułatwią nie tylko ich wietrzenie, ale w razie utrudnionej ewakuacji mogą się stać jedyną drogą ucieczki. Dlatego tak ważne jest aby klatki schodowe były nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. By zawsze łatwo można było przy ich pomocy opuścić budynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *