Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Baterie łazienkowe

Baterie są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Często wybieramy je bez namysłu i w pośpiechu, jednak z uwagi na ich funkcję i możliwości kreowania estetyki wnętrza powinniśmy zastanowić się nad ich właściwym wyborem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybór baterii ma bezpośredni wpływ na oszczędność wody podczas codziennego użytkowania.

Ze względu na wygodę użytkowania i funkcjonalność coraz większą popularnością cieszą się baterie jednouchwytowe, w których zarówno temperaturę jak i strumień wody ustawia się jednym ruchem ręki. W przeciwieństwie do baterii dwuuchwystowych, które mają ruchome części oraz gumowe uszczelki, są one bardziej trwałe i niezawodne. Ponadto baterie te pozwalają na oszczędność wody w dużo większym stopniu niż klasyczne dwa kurki.

Bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest zakup baterii termostatycznej. Gwarantują one stałą temperaturę strumienia wody, którą ustawia użytkownik w zależności od swoich upodobań. Zabezpiecza to wszystkich domowników przed ryzykiem poparzenia, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Możemy spokojnie przygotować kąpiel nawet najmniejszym pociechom bez konieczności sprawdzania temperatury wody tzw. metodą na łokcia.

Ciekawym rozwiązaniem, chociaż ze względu na cenę mało popularnym w naszym kraju, jest bateria bezdotykowa. Często spotykamy ten model baterii w centrach handlowych, biurach czy szkołach, jednak w domach jednorodzinnych jest to poważna inwestycja finansowa. Działanie tego typu baterii opiera się na czujniku podczerwieni, który reaguje na ciepło rąk, a to z kolei generuje strumień wody. Ze względu na ten mechanizm wersja ta pozwala na duże oszczędności wody.

Baterie_lazienkowe

Najbardziej popularne są klasyczne baterie chromowane. Dostępne są także na rynku wersje kolorystyczne, których niewątpliwą zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, gdyż wszelkie zanieczyszczenia i osady są mniej widoczne.

Aranżując każde mieszkalne wnętrze, także łazienkę, dajemy wyraz naszych upodobań, stylu czy wyczucia estetyki. Baterie łazienkowe powinny być starannie dobrane, tak, aby stanowiły plastyczną kompozycję z pozostałym wyposażeniem łazienki. Producenci oferują nam różnorodne linie wzornicze począwszy od klasycznej przez nowoczesną, aż po styl retro, który znajduje coraz więcej miłośników. Ważne by estetyka armatury szła w parze z funkcjonalnością i wygodą użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *