Dekoracja i aranżacja wnętrz

Człowiek od zarania dziejów stara się ozdobić swoje otoczenie i sprawić, by ono do niego przemawiało. Dawne malowidła naścienne czy późniejsze kolorowe naczynia i koraliki znajdują odbicie i w dzisiejszych czasach. Wiecej »

 

Bateria

Kuchnia, by być kuchnią, w dzisiejszych czasach powinna być wyposażona w jakiegoś rodzaju piecyk i lodówkę. Kolejnym elementem niezbędnym w kuchni jest zlewozmywak i nie ważne czy mamy zmywarkę. Służy on nie tylko do zmywania.
Zlewozmywaki w dzisiejszych czasach, po za sprawdzoną formą ze stali nierdzewnej, dostępne są także w innych formach. Mamy możliwość montażu zlewów kamiennych, udających kamień, czy też szklanych. Jakiego byśmy nie zamontowali, potrzebna będzie odpowiednia bateria. I podobnie jak w przypadku samego zlewozmywaku, kluczowym jest, aby nie burzyła ona nam ładu pomieszczenia w którym będzie się znajdować. Jako że od pewnego czasu coraz to popularniejsze jest umieszczanie w kuchni okna i to zaraz przy zlewozmywaku właśnie, konieczny może okazać się odpowiedni typ kranu. Mowa o baterii podokiennej, która będzie miała możliwość „schowania się”, po to, by móc otworzyć okno na oścież. Rozwiązanie takie jest ergonomiczne, choć trzeba nieco zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego urządzenia, gdyż może ono nie pasować do naszej kuchni. Jeśli nie mamy tego problemu, należy zastanowić się, jak wysokie powinno być to urządzenie, albo czy też powinno w ogóle mieć możliwość schowania się.  Następnie warto zastanowić się nad sposobem regulacji temperatury i ciśnienia wody. Wiele poradników i portali radzi by stosować specjalistyczne baterie termostatyczne, by unikać poparzenia gorącą wodą z instalacji wodnej… Cóż… Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się paść ofiarą takiej wody, to zdecydowanie powinniście to rozpatrzyć. Jeśli jednak jesteście w przytłaczającej większości osób, które słysząc taki argument robią zdziwioną minę – możecie spokojnie zaoszczędzić trochę grosza i zamontować taką baterię w łazience, gdzie ułatwi regulację temperatury strumienia wody. Czym powinna różnić się jeszcze bateria zamontowana w kuchni od tej montowanej w łazience?  Wytrzymałością. Jeśli gotujecie w domu względnie regularnie, to można bezpiecznie założyć że bateria w kuchni będzie mocniej eksploatowana niż ta w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *